Календарь на 2016 год

Calendarul acţiunilor sportive naţionale şi internaţionale a Federaţiei Independente a Sporturilor Nautice din Republica Moldova pentru anul 2016

                                      

Nr. Acţiuni sportive Termenul desfăşurării Localitatea Organizaţiile participante Componenţa Suma

Proiect

(lei)

sportivi total
       1 Cantonament de pregătire către competiţiile internaţionale — EURO-MEET, CAMPIONATUL LITUANIEI 04-25 ianuarie Tiraspol “Sheriff” Lotul naţional 8 10 127575
2  Juniori Campionatul RM- ,,Delfinul vesel” Tura Olimpică 21-23 ianuarie Tiraspol bazin 25m Lotul naţional 130 145 25000
3 Juniori Campionatul RM- ,,Delfinul vesel” Cadeti si Delfinul Vesel 28-30 ianuarie Chişinău Lotul naţional 170 190 35000
4 Lithuanian Winter Championships- CAMPIONATUL LITUANIEI 28-30 ianuarie Kaunas Lotul naţional 4 6 62100
5 Competiţia internaţională ,,Euromeet»- 29 ianuarie-31 ianuarie Luxemburg Lotul naţional 4 6 68200
6 Campionatul de iarnă a Republicii Moldova (tineret, seniori) 04-06 februarie Tiraspol Lotul naţional 120 150 79000
7 Cantonament de pregătire către Jocurile Balcanice, Campionatul European, Campionatul European juniori 14 februarie-6 martie Sheriff — Tiraspol Lotul naţional 8 10 133950
8 Turneul Internațional. BB Cup 2016 11-13 martie Banska Bystrica SVK Lotul naţional 6 8 67200
9 Turneul Internațional. Grand Prix 11-13 martie Hradec Kralove CZE 4 5 42000
10 Turneul Internaţional Campionatul Ucrainei  16 -20 martie Dnepropetrovsk UKR Lotul naţional 10 12 100800
11 Festivalul Internațional Olimpic martie-aprilie de programare Lotul naţional 11 13 109200
12 Cantonament de pregătire către Jocurile Balcanice, Campionatul Europene, Campionatul Europene juniori 21 martie- 10 aprilie Bulgaria, Polonia, Romania, Tiraspol Lotul naţional 11 14 283800
13 Campionatul Open  mun.Bălţi 25-27 martie mun.Bălţi Şcolile 70 80
14 Campionatul Open  or. Rîbniţa 28-30 martie Rîbniţa Şcolile 60 67
15 Turneul Internaţional  aprilie Slovakia, Romania Lotul naţional 4 6 54000
16 Campionatul Open  or.Tiraspol 8-9 aprilie Tiraspol Şcolile 120 135
     17 Turneul Internaţional aprilie Romania, Ukraina Lotul naţional 2 3 27000
     18 Campionatul Rusiei Fina 16 aprilie-23 aprilie Мoscova Lotul naţional 6 8 110000
     19 Campionatul Belarusiei 20 aprilie-23 aprilie Brest (Belarusia) Lotul naţional 4 5 39000
20 Jocurile Balcanice 22 aprilie- 24 aprilie Turcia Stambul Lotul naţional 8 10 62500
21 Turneul Internaţional Grand Prix Niovia 22 aprilie-24 aprilie Thessaloniki Grecia Lotul naţional 4 5 44000
22 Turneul Internaţional mai Aniksciai (Lithuania) Lotul naţional 11 14 65520
23 Cantonament de pregătire Campionatul Europene, Jocurile Olimpice 17 aprilie- 8 mai

27 aprilie-18 mai

Bulgaria, Brest, Jlobin-

Belarusia, Polonia

Lotul naţional 6 8 120000
24 Turneul Internaţional mai Serbia, Slovakia, Romania, Cehia Lotul naţional 3 5 45000
25 Campionatul European  8 mai – 22 mai London Lotul naţional 3 5 168000
26 Campionatul Letoniei mai Riga Lotul naţional 10 12 118800
27 Romanian International Swimming Championships 25 mai -29 mai Bucharest Lotul naţional 7 9 58320
28 Lithuanian Swimming Championships 26 mai – 28 mai Kaunas Lotul naţional 7 9 59900
29 Jocuri de școlari RM 27 mai-28 mai Chişinău Şcolile 150 170
30 OPEN BELGIAN SWIMMING CHAMPIONSHIPS 27 mai – 29 mai TBO Lotul naţional 6 8 79600
31 PRAGUE 2016 International Meeting 3 iunie — 6 iunie Praga Lotul naţional 3 5 47000
32 Cupa Beliacov, memorial iunie Chişinău Şcolile 80 90
33 Cantonament de pregătire către Campionatul Juniori European, JO Rio 04 iunie-26 iunie Sheriff- Tiraspol Lotul naţional 10 12 190510
34 Cupa Open or.Tiraspol 10-13 iunie Tiraspol Şcolile 120 135
35 Cupa prieteniei- Liman,Dnestrovsk,Ucraina-Moldova 12 iunie Dnestrovsk Şcolile 60 68
36 Juniori Campionatul RM- ,,Delfinul vesel” Cadeţi si Delfinul Vesel 16 iunie – 18 iunie Tiraspol Lotul naţional 150 168 35000
37 Juniori Campionatul RM- ,,Delfinul vesel” Tura Olimpică 20 iunie – 22 iunie Chişinău Lotul naţional 115 130 29000
38 Campionatul de vară al Republicii Moldova (tineret, seniori) 27-29 iunie Bălţi, Tiraspol Lotul naţional 120 150 89000
39 ,,Milă marină”. Campionatul RM Open Water iulie Ghidigic Vatra Lotul naţional 180 200 25000
40 Turneul Internaţional iulie Romania, Grecia, Ceha Lotul naţional 2 3 25000
41 Cantonament de pregătire către  JO Rio, Campionatul Mondial Winsdor 30 iunie- 21 iulie Tiraspol “Sheriff”, Ukraina, Belorus, Bulgaria, Romania Lotul naţional 3 4 63500
42 Arena European Junior Swimming Championships​ 06 iulie-10 iulie ​Hodmezovasarhely (HUN) Lotul naţional 4 6 65000
43 Cantonament de pregătire către  JO Rio, Campionatul Mondial Winsdor 11 iulie – 1 august Bulgaria, Ukraine, Romania, Polonia Lotul naţional 4 6 174000
44 Jocurile Olimpice Rio de Janeiro 5 august -21 august Rio de Janeiro Lotul National 3 5
45 Cantonament de refacere şi reabilitare 10 septembrie-1 oct. Romania, Bulgaria Lotul naţional 7 9 219240
46 Super Sprint 14-15 octombrie Tiraspol Şcolile 90 105
47 Cantonament de pregătire către  Campionatul Mondial 2 octombrie.- 23 octombrie Tiraspol “Sheriff”,Bulgaria, Macedonia, Belorus Lotul naţional 4 6 102060
48 Cupa mun.Chişinău 28-30 octombrie Chişinău Şcolile 90 100
49 Cantonament de pregătire către Campionatul Mondial 6-27 noiembrie Tiraspol “Sheriff”,Bulgaria, Macedonia, Belorus Lotul naţional 4 6 102060
50 Cupa Republicii Moldova 25-27 noiembrie Tiraspol,Balti Lotul naţional 120 135 35000
51 Campionatul Mondial 25m 6 -11 decembrie Winsdor canada Lotul naţional 4 6 180000
52 Cupa or. Tiraspol decembrie Tiraspol Şcolile 90 105
53 Cupa Salnicov 15-17 decembrie Sankt-Peterburg Lotul naţional 3 4 54000
             

 

 Presedintele Federatiei                                                                                                                                                                Goreacev Alexandru

Календарь на 2017 год

Calendarul acţiunilor sportive naţionale şi internaţionale a Federaţiei Independente a Sporturilor Nautice din Republica Moldova pentru anul 2017

Nr. Acţiuni sportive Termenul desfăşurării Localitatea Organizaţiile participante Componenţa Suma proiect

(lei)

sportivi total
      1 Cantonament de pregătire către competiţiile internaţionale, pentru iarnă Campionat RM 04-25 ianuarie Tiraspol “Sheriff” Lotul naţional 5 7 87318
      2 Cantonament de pregătire către competiţiile internaţionale, pentru iarnă Campionat RM 04-25 ianuarie Jlobin, Belorus Lotul naţional 5 7 89950
3  Juniori Campionatul RM- ,,Delfinul vesel” Tura Olimpică 19- 21  ianuarie Tiraspol, Bălţi, Rîbniţa, Chişinău Lotul naţional 130 145 30000
4 Juniori Campionatul RM- ,,Delfinul vesel” Cadeti si Delfinul Vesel 26-28  ianuarie Tiraspol, Bălţi, Rîbniţa, Chişinău Lotul naţional 170 190 37000
5 Competiţia internaţională ,,Euromeet»- 27-29 ianuarie Luxemburg Lotul naţional 4 6 68200
6 Campionatul de iarnă a Republicii Moldova (tineret, seniori) 02-04 februarie Tiraspol, Bălţi Lotul naţional 120 150 79000
7 Cantonament de pregătire către Jocurile Balcanice, Campionatul European juniori 10 februarie -3 martie Tiraspol, Chişinău Lotul naţional 8 10 133950
8 Lithuanian Winter Championships- CAMPIONATUL LITUANIEI 02-04   martie Kaunas Lotul naţional 4 6 62100
9 Cantonament de pregătire către Jocurile Balcanice, Campionatul European juniori martie Chişinău, Tiraspol, Bălţi Lotul naţional 8 10 98000
10 Cantonament de pregătire către Jocurile Balcanice, Campionatul European juniori martie Ukraina, Belorus, Bulgaria, SUA Lotul naţional 8 10 153000
11 Turneul Internaţional  24-26 martie Germania, Romania, Slovakia, Bulgaria, Ukraina, Rusia Lotul naţional 10 12 100800
12 Campionatul Open  mun.Bălţi martie mun.Bălţi Şcolile 70 80
13 Campionatul Open  or. Rîbniţa martie Rîbniţa Şcolile 60 67
14 Cantonament de pregătire către Jocurile Balcanice, Festivalul olimpic, Campionatul Europene juniori aprilie Germania, Romania, Bulgaria, Ukraina, SUA Lotul naţional 8 10 153000
15 Cantonament de pregătire către Jocurile Balcanice, Festivalul olimpic, Campionatul Europene juniori aprilie Chişinău, Tiraspol Lotul naţional 8 10 129000
16  Cantonament de pregătire și Turneul Internaţional  08 -16 aprilie Bulgaria, Kranevo Lotul naţional 15 18 110000
17 Campionatul Open  or.Tiraspol aprilie Tiraspol Şcolile 120 135
      18 Turneul Internaţional  11-16 aprilie  Ukraina-Harkiv, Lithuania, Slovakia, Romania, Lotul naţional 9 12 75000
      19 Campionatul Rusiei  12-17 aprilie Мoscova Lotul naţional 6 8 65000
      20 Campionatul Belarusiei, Campionatul Campionatul Ucrainei  aprilie Berlorus, Ukraina Lotul naţional 4 5 39000
21 Jocurile Balcanice 6-7 mai Tarii Balcanice Lotul naţional 8 10 62500
22 Turneul Internaţional Grand Prix Niovia  08-09 aprilie Thessaloniki Grecia Lotul naţional 4 5 44000
23 Cantonament de pregătire către Festivalul olimpic, Campionatul Europene juniori, Campionatul Mondial mai Bulgaria,Belorus,Romania

Polonia, Moldova, SUA

Lotul naţional 8 10 139000
24 Turneul Internaţional   03-07 mai Aniksciai (Lithuania) Lotul naţional 7 9 77000
25 Campionatul Poloniei 17-20 mai  Polonia, Lublin Lotul naţional 7 9 45000
26 Turneul Internaţional  mai Serbia, Slovakia, Romania, Cehia,Germania,Bulgaria Lotul naţional 4 5 35000
27 Romanian International Swimming Championships  24-28 mai Bucharest Lotul naţional 7 9 58320
28 Cupa Beliacov, memorial iunie Chişinău Şcolile 80 90 10000
29 Cantonament de pregătire către Campionatul Juniori European, Campionatul Mondial  iunie Sheriff- Tiraspol, Rusia, Ukraine Lotul naţional 10 12 155510
30 Cantonament de pregătire către Festivalul olimpic, Campionatul Europene juniori, Campionatul Mondial iunie Bulgaria, Polonia, , Cehia,

SUA

10 12 175000
31 Campionatul de vară al Republicii Moldova (tineret, seniori)  15-17 iunie Tiraspol Lotul naţional 120 150 89000
32 Juniori Campionatul RM- ,,Delfinul vesel” Cadeţi si Delfinul Vesel 22-24 iunie Chişinău Lotul naţional 170 190 37000
33 Juniori Campionatul RM- ,,Delfinul vesel” Tura Olimpică 22-24 iunie Chişinău Lotul naţional 130 145 30000
34 Cantonament de pregătire către  Campionatul europei de juniori iunie Tiraspol “Sheriff”, Belorus, Bulgaria, Romania, SUA Lotul naţional 3 4 51000
35 Arena European Junior Swimming Championships​ 14-17 F/15-18 B 27 iunie- 02 iulie ​Netanya (ISR) Lotul naţional 4 6 85000
36 Cantonament de pregătire către   Campionatul Mondial  iunie – iulie Bulgaria, Ukraina, Polonia, Macedonia,SUA Lotul naţional 4 6 138600
37 Cantonament de pregătire către  Festivalul olimpic, Campionatul Mondial de Tineret  04 iulie 22 iulie Moldova, Ukraina, Polonia, Bulgaria Lotul naţional 5 7 148000
38 Festivalul olimpic european de juniori 23-29 iulie or.GYOR (HUN) CO 3 5
39 Campionatul Mondial 2017 20-30 iulie Budapest(HUN) Lotul National 5 7 55000
40 ,,Milă marină”. Campionatul RM O.Water iulie Ghidigic Vatra Lotul naţional 90 100 15000
41 Cantonament de pregătire către  Camp. Mondial de Tineret, Universiada august Tiraspol “Sheriff”, Ukraina, Belorus, Bulgaria, SUA Lotul 5 7 90000
42 Universiada 20-27 august Taipei MTS 2 3
43 Campionatul Mondial de TINERET  2017  22-28 august Indianapolis(SUA) Lotul naţional 3 5 176000
44  Cupa Mondiala  septembrie Moscova (Rusia) Lotul naţional 4 5 30000
45 Cantonament de refacere şi reabilitare 10 septembrie-1 oct.  Bulgaria, Ukraina Lotul naţional 7 9 145530
46 Super Sprint  octombrie Tiraspol Şcolile 90 105
47 Cantonament de pregătire către  Campionatul Europei 15  octombrie.                  – 05 noiembrie Tiraspol “Sheriff”,Bulgaria, Macedonia, Belorus Lotul naţional 4 6 102060
48 Cupa mun.Chişinău 27-28  octombrie Chişinău Şcolile 90 100
49 Cantonament de pregătire către Campionatul Europei 20 noiembrie                   -11 decembrie Tiraspol “Sheriff”,Bulgaria, Macedonia, Belorus Lotul naţional 4 6 102060
50 Cupa Republicii Moldova 23-25  noiembrie Tiraspol, Balti, Chişinău Lotul naţional 195 205 35000
51 Campionatul Europei (Cupa 25m) 13-17 decembrie Copenhaga (Danemarca) Lotul naţional 4 6 110000
52 Cupa or. Tiraspol decembrie Tiraspol Şcolile 90 105
53 Cupa Salnicov  22-23 decembrie Sankt-Peterburg Lotul naţional 3 5 54000

 

 Presedintele Federatiei                                                                                                                                                                Goreacev Alexandru